Aktualności

SPRZATANIE ŚWIATA 2022
W dniu 27.04.2022 r. uczestnicy WTZ wyszli 

DZIEŃ KOBIET 2022
W dniu 22.04.2022 r. uczestnicy wraz z terapeutami wyszli na Plac Konstytucji w Dębnie po odbiór sadzonek drzewek rozdawanych przez Nadleśnictwo Dębno pod patronatem Burmistrza Dębna z okazji akcji "Dnia Ziemi". Drzewka zasadzone na terenie otaczającym placówkę.


ZAJĘCIA Z HIPOTERAPII
W dniu 21.04.2022 r. grupa uczestników WTZ wraz z terapeutą wyjechała do stadniny koni "Apasjonata" w Klepinie na zajęcia z hipoterapii.
SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY
W dniu 20.04.2022 r. w WTZ odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, organizowane i sponsorowane przez firmę ubezpieczeniową "Biuro Vivamo" Dębno - Natalia Demeczyna. W szkoleniu uczestniczyło 18-stu uczestników a przeprowadził je wykładowca i ratownik medyczny p. Robert Sołtys. 


ŚNIADANIE WIELKANOCNE 2022
W dniu 14.04.2022 roku w naszym Warsztacie odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Już na szczęście bez większych obostrzeń, ale z zachowaniem bezpiecznej odległości składaliśmy sobie życzenia, dzieliliśmy jajkiem oraz częstowaliśmy się pysznymi daniami przygotowanymi przez pr. kulinarną.

WYJAZD DO KINA
W dniu 07.04.2022 r. grupa uczestników WTZ wyjechała go Gorzowa Wlkp. do kina na film pt. " Za duży na bajki"


WYSTAWA pt "RĘKODZIEŁA WIELKANOCNE"
W dniach 04 - 08 kwietnia 2022 roku w Bibliotece Miejskiej w Dębnie miała miejsce wystawa pt. "DZIEŁA WIELKANOCNE" wykonana między innymi przez naszych uczestników oraz wilu rękodzielników z naszej Gminy.


DZIEŃ KOBIET 2022
Dnia 08.03.2022 roku świętowaliśmy Dzień Kobiet. Była kawa, herbata i wspólne śpiewanie. 


30-sty FINAŁ WOŚP
Dnia 30.01.2022 odbył się 30-sty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w Dębnowskim Ośrodku Kultury w Dębnie licytowano przedmioty, z których dochody przeznaczone były na diagnostykę i leczenie chorób wzroku u dzieci. Nasz Warsztat przeznaczył na ten cel 6 różnych wyrobów - po jednym z każdej pracowni.WSPIERAMY UKRAINĘ 
Warsztat Terapii Zajęciowej w Dębnie wspiera Ukrainę pogrążoną w wojnie. Zbieramy żywność i najpotrzebniejsze artykuły życia codziennego, które przekażemy najbardziej potrzebującym uchodźcom z Ukrainy przebywającym na terenie naszej Gminy.
WIGILIA W WTZ 2021
Dnia 16.12.2021 odbyła się warsztatowa WIGILIA. Niestety w tym roku w obostrzeniach sanitarnych zaśpiewaliśmy kolędy i złożyliśmy sobie życzenia na korytarzu. Czytaliśmy także kartki od zaprzyjaźnionych instytucji i osób prywatnych. Na zakończenie każdy otrzymał prezent ...
Zdjęcia w galerii.


JARMARK ŚWIĄTECZNY
Dnia 11 grudnia (sobota) omiał miejsce  III Dębnowski Jarmark świąteczny połączony z Festynem Charytatywnym "Otwarte serca", w którym wzięliśmy udział. Na naszym stoisku wystawialiśmy wyroby święteczne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dębnowskiej społeczności. Przekazaliśmy także wyroby na licytację charyratywną dla Kuby Stankiewicza. Choć było dość zimno to rozgrzewała nas już świąteczna atmosfera i kolędy płynące ze sceny. 
Zdjęcia w galerii...ODWIEDZINY ŚW. MIKOŁAJA
Dnia 06.12.2021 na plac WTZ w Dębnie wjechał specjalny pojazd, który przywiózł Św. Mikołaja wraz z pomocnikami. Wszyscy uczestnicy WTZ w Dębnie przez cały rok byli bardzo grzeczni co zostało dostrzeżone przez Mikołaja i nagrodzone cukierkami ...MIEDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI 2021

3 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki odwiedził Warsztat Terapii Zajęciowej w Dębnie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębnie. Podopiecznym placówek złożył życzenia i przekazał kosz słodkości. Dla uczestników wizyta włodarza miasta ma ogromne znaczenie i jest dużym przeżyciem.
KONKURS PLASTYCZNY PFRON 2021

W tym roku odbyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych adresowany dla uczestników warsztatów terapii zajęciowych, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, którego celem jest popularyzacja szeroko rozumianej idei integracji poprzez promowanie i nagradzanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Sztuka Osób Niepełnosprawnych to największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. W tym roku do konkursu można było zgłaszać prace w następujących kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna, tkanina i aplikacja oraz fotografia. W dniu 11 października komisja wojewódzka oceniła 82 prace wykonane przez 20 placówek z województwa zachodniopomorskiego zgłoszone do konkursu. Na etapie wojewódzkim wybrano najlepsze prace w pięciu kategoriach przyznając miejsca od 1 do 3 w każdej kategorii i 4 wyróżnienia. W Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu pod Szczecinem odbyła się uroczysta Gala przyznania nagród zwycięzcom etapu wojewódzkiego. W kategorii Malarstwo i witraż pierwsze miejsce zdobyła praca wykonana przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dębnie, tytuł pracy to „Wspólne trele”, której autorami są Pani Aneta Tkacz i Pan Rajmund Gulajew. W kategorii Tkanina i aplikacja wyróżnienie zdobyła praca pt. „Kwiaty Moja Miłość”, której autorką jest Pani Elżbieta Dubrawska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych miłych emocji w następnych edycjach konkursu. Wyniki Konkursu zostały zamieszczone na witrynie internetowej www.pfron.org.pl

Zdjęcia z uroczystego wręczenia nagród znajdują się w galerii.SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 24.09.2021 uczestnicy WTZ w Dębnie zaopatrzeni w rekawice i worki na smieci udali się "sprzątać świat". W tym roku naszym "rejonem" była ulica Grunwaldzka (prawa strona od budynku WTZ), lewa strona ul. Daszyńskiego (wraz z przystankiem) oraz promenada wzdłuż prawego brzegu jeziora Lipowo. W przyjaznej atmosferze  i usmiechem na ustach zebraliśmy sporo odpadów, które posegregowaliśmy i zostawiliśmy w umowionym miejscu tuż przy miejskiej plaży dla pracowników PUK w Debnie.
INTEGRACYJNA BIESIADA Z OKAZJI 450-LECIA DĘBNA

23 czerwca 2021r. odbyła się Integracyjna Biesiada na plaży miejskiej w ramach obchodów Jubileuszu 450-Lecia Dębna, zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Dębnie przy współpracy i wsparciu stowarzyszeń „Radość Dzieciom" i „In Corde". Na biesiadę przybyli goście: wiceburmistrz Joanna Stąsiek - Janicka, dyrektor PCPR w Myśliborzu Magdalena Zynda-Lis, inspektor ds. PFRON Magdalena Koneczek.
Prezentacja przygotowanych programów artystycznych przez niepełnosprawnych i przedszkolaków dostarczyła wiele wspaniałych, wesołych wrażeń wszystkim uczestniczącym i wniosła przesłanie o wesołe i dostatnie Dębno w przyszłości. Uczestnicy występowali na scenie, otrzymali upominki i integrowali się podczas wspólnej biesiady. Burmistrz Dęba dla wszystkich przekazał smaczne lody.

Zdjęcia z Biesiady znajdują się w galerii.

 

Warsztat Terapii Zajęciowej Dębno otrzymał środki finansowe z PFRON w ramach projektu grantowego "Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami", które przeznaczone są na pokrycie kosztów zakupu środków ochrony osobistej dla pracowników zaangażowanych w bezpośrednią pracę z osobami z niepełnosprawnościami oraz środków dezynfekcyjnych i wyposażenia potrzebnego do ich stosowania dla WTZ na podstawie umowy z PFRON zadania zlecane w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

 

 
 
 
 
 
 

UWAGA!

Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu

 
 
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje nowy program, mający na celu wsparcie osób niepełnosprawnych dotkniętych skutkami pandemii. Program oferuje dofinansowania dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, które aktualnie utraciły możliwość uczestnictwa w działaniach ośrodków aktywizacji zawodowej i społecznej oraz dla samorządów podejmujących własne inicjatywy pomocowe na rzecz osób niepełnosprawnych.
Oznacza to, że dodatkowe 500 złotych miesięcznie otrzymają wszystkie osoby niepełnosprawne, które z powodu zamknięcia placówki nie mogą korzystać z zajęć.
 
Jak złożyć wniosek?
 
Poradnik tutaj